DomůKulturaZávan „Hollywoodu“ v Nouzově?

Závan „Hollywoodu“ v Nouzově?

Na naší kulturní redakci se obrátilo několik občanů, kteří údajně viděli naší obcí projíždět známého pražského herce.

Umělec byl viděn, an se svým luxusním vozem (pravděpodobně západní značky) zastavil u prodejny Potraviny Bradová, vystoupil a šel nakupovat jako zcela běžný občan. O tři minuty později vyšel s igelitovou taškou, nastoupil do vozu a odjel zřejmě směrem na Újezd.

Nedalo nám to, šli jsme se proto paní Bradové zeptat, co si z návštěvy pamatuje.

„No ještě teď se třesu, nikdy by mě nenapadlo, že tady v Nouzově potkám někoho tak slavného, jako je David Novotný. Máme ho doma strašně rádi, viděli jsme všechny díly Kriminálky Anděl a to jen kvůli němu,“ sděluje rozechvělým hlasem. „Koupil si Sparty, tři rohlíky, 20 deka pochoutkového salámu a láhev vodky. Ale té dražší,“ ukazuje paní Bradová na příslušný regál.

K hovoru se připojuje i paní Rohovská, která byla také svědkyní události.

„Kdepak Novotný, Maruško, Taclík to byl, jak hrál v Okresním přeboru. Hroznej sympaťák, normálně pozdravil a poděkoval, úplně jsem koukala.“

V prodejně se v té době nacházela také Monika Richterová z nedalekého Kadeřnictví Monika.

„Holky, vy jste poplety, to nebyl Taclík, tenhle byl starší, byl to Igor Bareš, to vím na sto procent. Milej chlap, takovej normální.“

Není úplně snadné, dopátrat se, kdo skutečně byl tím tajemným návštěvníkem Potravin Bradová. Důležitější ale je otázka: Proč se objevil právě tady a proč právě teď?

Chystá se snad v okolí Nouzova natáčení nějakého filmu? Nebo snad televizní seriál? Je jisté, že by to pro naší krásnou obec mohla být veliká příležitost, jak ostatně potvrdil i starosta Ing. Hrázdil:

„Takové natáčení by bylo pro obec rozhodně požehnáním. Dostalo by nás to takříkajíc „na mapu“, lidé v celé republice, ba možná na světě by se dozvěděli, že existujeme a s tím by mohl být určitě spojen i větší turistický ruch, který by do naší obce přinesl nějaké ty peníze a pracovní příležitosti. Důležité také je, že si pan herec koupil svačinu u nás a ne v Bohatově, to už něco znamená. Pakliže bude naše obec filmaři oslovena, jsem okamžitě připraven dát tomu zelenou.“

A nutno dodat, že naše obec určitě má filmařům co nabídnout. Naleznou zde jak exteriéry pro vražedné příběhy ze života zbohatlické smetánky, tak i budovy jako vystřižené z bombardovaných Drážďan nebo úžasné přírodní scenérie. Kupříkladu zatopený starý lom pod Homolákem je bezesporu nejkrásnějším místem v regionu. Připomínám čtenářům, že v lomu se ovšem nedoporučuje koupání, o loňských prázdninách se tam utopil bohatovský místostarosta.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img