fukS příchodem nového majitele se jakoby vůbec nic nezměnilo. Kromě dílčího zlevnění PHM a změny podmínek pro nás, samozřejmě. Až do 14. října.

(No zas jako nečekejte žádnou bombu, jsme jen blbá pumpa v divočině.) Prostě v deset ráno vyjel z kasy lísteček a na něm bylo další skokové zlevnění a to hned o celou kačku na litr u nafty i naturalu a to na krásných 34,90,-. Což z dlouhodobě nejdražší benzinky v okrese rázem učinilo jednu z nejlevnějších. Zajímavé. Chápu, že pro vás to nic neznamená. Ale já jsem po následující dva týdny vždy cestou domů přibrzdil u konkurenční čerpačky, která nás dva roky podrážela o skoro dvě kačky, s ironickým úšklebkem jsem si přečetl jejich 35,20,-, stáhl okénko, ukázal prostředníček, zatroubil a zařval “šulini”. Jak řikám, tohle pochopí jen naftaři.

Při nějakém telefonickém rozhovoru nám Velkomožný vysvětlil, že nový majitel jde hlavně po ceně a že tedy pracuje s minimální marží a sází na větší výtoče (které potažmo přinesou zřejmě i lepší nákupní cenu atd.). Čili to, co by napadlo každého rozumného člověka. Nám už teď sice výtoče mohou být teoreticky fuk, jelikož nemáme provize z litru ale stabilní keš, prakticky nám ale nízká cena může pomoci ve vyšší návštěvnosti a tím pádem větší šanci prodat něco z našeho šopu. Takže pokud to bude fungovat, pak win-win (ok, buďme prozákazničtí, tak jeden win i za ně;))

A zdá se, že to funguje. Říjen byl první měsíc tohoto roku, kdy nejenže nedošlo k meziročnímu poklesu výtoče o 10-20% jako v uplynulých měsících (vražda!), naopak- v říjnu se vytočilo dokonce o 10% PHM více než loni! Tož tak. A konkurenční slimpáci museli s cenou dolů. Ale už jen na naši cenu. Čučkaři.

Aby nebyl všem změnám konec, přinesl dnes pošťák od Velkomožného takovou spešl kartu, kterou budeme lidem platícím bankovníma kartama přirážet 1,6% za bankovní poplatky. Nemůžu říct, že bych z toho nápadu byl bůhvíjak odvázaný, ale brblal jsem pouze do chvíle, kdy mne Velkomožný telefonicky ubezpečil, že zavedení poplatku bude doprovázeno dalším zlevněním PHM asi o paďoš na litr, což už pak dává smysl. Protože když pracujete s minimální marží a banka vám z toho ještě uhryzne 2%, stojí to za pendrek. Takže kešem levněji, kartou dráž, ale furt levně. Každopádně je vidět, že se něco děje a že se věci realizujou akčně. První zmínka o přirážce byla před třemi dny a od zítřka už to posype. Velmi neobvyklé.

Celé toto vyprávění je pro lidi zvenčí asi srandovní. Ale může to být zajímavé sledovat v přímém přenosu, jestli změna obchodní strategie zafunguje a jaké bude mít výsledky. Na hodnocení je samozřejmě brzo. Zatím je fajn, že se nemusím dívat na otrávené ksichty, poslouchat, jak je tu draho a nutí nás to vymýšlet lepší pasti, jak nově nabytým zákazníkům nacpat co nejvíc našich věcí. Ale lidi stejně budou brblat furt, to je mi jasné. Když “bývalo líp”, stál benzín 8,-, rozumíte.

Ale nejpozitivnější na tom je pochopitelně to, že další dva týdny budu moct zase cestou domů přibrzďovat u konkurenční pumpy, ukazovat prostředníček a pořvávat “šu-li-ni”.

 

Šéfreaktor

Mediální magnát. Vydávám The Zeitung a točím Tak jde Zeit.