Už je to tak, rozhodl jsem se pověsit ropné magnátství na hřebík.

Necelé tři roky stačily, je čas se posunout zase někam jinam (popřípadě skočit do průseru). Ale už nemůžu vrtat.

Nebylo to úplně špatné, člověk byl víceméně svým pánem a nebudeme si nalhávat, že prodávat na benzince je bůhvíjak namáhavá práce. Ale.

Klíčové je slovo “víceméně”. Podnikání v nájmu s měsíční výpovědní lhůtou a s tím, že opravy, údržba a upgrade vybavení a objektů záleží na někom jiném s jinými prioritami už prostě není pro mě. Ne, že by bezprostředně hrozilo, že nás vykopnou. Ale kdo to může vědět že?

Druhým důvodem bylo zjištění, že prostě nejsem schopen sedět na více nesourodých židlích a dělat všechno pořádně. Chci prostě dělat něco jiného a zjistil jsem, že pokud děláš dvě věci s 50% nasazením, výsledek není 2x 50 %, ale tak maximálně 2x 20 %. Benzinka není těžká práce. Ale je to minimálně 8 denně v čudu, dva komplet zabité víkendy a jen 4 dny volna v měsíci. Dva týdny z toho je odpolední směna, takže rodinu v podstatě potkám na hoďku večer, než jde synátor spát.

Já samozřejmě vím, že spousta lidí pracuje tvrdě mnohem více, ale v tom to je: má to smysl na úkor všeho ostatního? Nemluvě o tom, že za mojí stávající hodinovku by se většina lidí se základním vzděláním ani neobtěžovala vstát z postele.

Takže jsem se s Bobbym dohodl, že to balím. Musíme pořešit administrativní věci stran SRO, sehnat náhradu (něco se rýsuje), prodat firemní auto a je to. Bobby to potáhne dál, držím mu palce a stejně přijedu pomoct, až si bude po dvou letech chtít vzít nějakou dovolenou.

A co že budu dělat?

Máme tady s Jahodou Laskavého humra, jehož jsem teď mocnou brzdou, jelikož mi těch 8 hodin denně strašně chybí. Spolupráce s lidmi ze Sdružení INDOC, kteří se snaží tady něco udělat se způsobem zadávání a kontroly veřejných zakázek. Je tady online Zeitung a samozřejmě aktuálně tištěný Zeitung magazín a jeden startující blackbulvár web. Uživí mě to? Nemám tušení a okolnosti nejsou příznivé. Ale zjistím, to, když to nezkusím?

Vím, kudy chci jít a moje zlatá a svatá žena stojí opět a znova při mně. To nejde prohrát, voe:)

Tak od června.

Šéfreaktor

Mediální magnát. Vydávám The Zeitung a točím Tak jde Zeit.