Mørke Rødkål na webu Severské detektivky!

Arnaldur Indriđason, Arne Dahl, Johan Theorin, Jussi Adler-Olsen, Lars Kepler, Stieg Larsson a další a další.

Boom severské detektivky je těžko přehlédnutelný.

Teď se ovšem do tohoto zástupu zařadil také Mørke Rødkål se svojí severskou detektivkou Vibeke Björgen. Svědčí o tom zmínka o nich dvou na největším ebu Severské detektivky.

Cituji z jejich medaioinku: 

Největší český web o severských detektivkách vznikl v roce 2012 a snaží se dodávat aktuální informace čtenářům tohoto fenoménu posledních let. Severské detektivky patří k nejprodávanějším titulům na českém knižním trhu a trh elektronických knih ovládají téměř absolutně. Na našem webu najdete rozsáhlou a stále aktualizovanou databázi českých vydání severských detektivek, včetně databáze autorů.

Máte-li jakýkoliv dotaz, nabídku ke spolupráci či nabídku recenzních výtisků, ozvěte se nám na naší e-mailové adrese:

info@severskedetektivky.cz

Zde je potom odkaz na jejich Facebook.

Já chci jen lehounce přispět se svojí troškou do mlýna. Severskou detektivku mám z mnoha důvodů rád. To, že se velkou měrou podílím na jejím karikování v podobě příběhu o Vibeke Björgen, nemění nic na tom, že žánr severské krimi považuji na jednu z mnoha moc fajn věcí, které k nám ze severu přišla.

Já osobně detektivky ze Skandinávie začal více sledovat, když jsem přečetl knihu Arnaldura Indriđasona Severní blata, potom měl okouzlil Stieg Larsson se svým prvním dílem trilogie a mrazivou atmosféru ze severu mám nejraději vykreslenou z pera Johana Theorina. Jo a Jo Nesbø samozřejmě nesmí chybět!

A tady konečně ten příspěvek na https://www.facebook.com/severskedetektivky/

 

 

 

 

Horal, snílek, pisálek, generátor prchavých okamžiků, šéfreaktor, spoluautor Vibeke Björgen

Další článek

BAD POETRY