Grandville_perex2

Archie LeBrock se konečně vrací z předčasného tuzemského důchodu! První kniha z edice „Na přání“, Grandville 2: Mon Amour scénáristy a kreslíře Bryana Talbota, patří rovnou k těm nejlepším titulům, které nám Comics Centrum v letošním roce nabídne. Její děj se odehrává pouhých šest dnů po událostech předešlého příběhu a staví zcela nepřipraveného jezevčího detektiv-inspektora ze Scotland Yardu proti jeho někdejšímu rivalovi.

Odsouzený psychopatický vrah a fanatický extremista Edward „Vzteklý pes“ Mastock těsně unikne ostří gilotiny v londýnském Toweru a opět začíná terorizovat Britskou socialistickou republiku. Po jeho krvavých stopách vyráží jeho dlouholetý protivník a nemesis, inspektor Archie LeBrock. V rozporu s rozkazy Scotland Yardu chce ukončit Mastockovo hrůzné vražedné řádění jednou provždy. S pomocí svého přítele a kolegy detektiva Krysmyše LeBrock sleduje stopu do Paříže, jinak známé jako Grandville, největšího města ve světě ovládaném Francouzskou říší, a primárního cíle Mastockova sadistického terorismu. Dokáže LeBrock zastavit Vzteklého psa dřív, než stačí vykonat svou pomstu, nebo LeBrockova vlastní cesta za vykoupením přivede zpět démony z jeho minulosti?

Jak už je u edice „Na přání“ zvykem, aby se kniha dostala čtenáři do rukou, je třeba, aby si jí do 12. 2. 2017 objednalo alespoň 500 zájemců. V takovém případě vyjde LeBrockův druhý případ už 21. 3. 2017. Šibeniční termín se blíží, tak honem do objednávání, protože tak snadno, jako Mastock gilotině, mu rozhodně neuniknete. A koho minul první díl, ten si na stránkách Comics Centra může pořídit i jeho dotisk. Takže nashle v březnu, se Vzteklým psem v Grandville!

Někdejší filmovědec, ex dramaturg Přehlídky netradičního filmu, bývalý komiksák.

Další článek

Paris Combo