DomůZe světaPutin chce vlastní wikipedii

Putin chce vlastní wikipedii

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin se chystá vytvořit ruskou obdobu Wikipedie, protože není spokojen s tím, co se na té normální wikipedii píše.

První problém má s názvem ‚Wikipedie‚, který pochází z havajského „wikiwiki“, což znamená rychlý, nebo dokonce velmi rychlý, což je samozřejmě na Rusko úplně zbytečně rychlý.

Připravovaný server se tedy bude pravděpodobně jmenovat ‚Lohipedie‚ z havajského pomalý nebo se bude jmenovat symbolicky Burlakopedie, podle toho zaostalého negramotného nevolníka s holou prdelí, který tahá lanem loď proti proudu.
Důležitou součástí této ruské lohinetové encyklopedie bude samozřejmě její obsah. Ten bude muset být ruskopřesný a informovat o světě ruskosprávně.

Zakázaná budou slova začínající na U, dojde také k uvedení některých historických nepřesností na pravou míru:
Parní stroj vymyslel Polzunov, první motorový let Možajskij, závěsný kluzák mužik Kuzma, bezdrátovou telegrafii Popov, tank vynalezl Menděljev, dieselův motor negramotný mužík Nikiforov a nazval ho Něfťanka, ponorku ruský šlechtic uvězněný v Petropavlovské pevnosti… Sověti vynalezli elektrické traktory na kabel nebo pšenici s pěti klasy. (zdroj )

První hesla už jsou na burlakopedii k nalezení – Hitler byl ukrajinský žid rakouského původu, největší hromadnou sebevraždou nebyla smrt členů sekty Chrám lidu v roce 1978, ale Katyň v roce 1940, polský vládní speciál prý ve skutečnosti havaroval v mlze a naboural do smrku, zatímco malajsijský let MH17 narazil do buku.

Podrobnosti o Burlakopedii co nevidět přinesou redakce Sputniku a Protiproud Petra Hájka.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img