DomůZe světaZemřel Zippy Chippy

Zemřel Zippy Chippy

O víkendu bylo oznámeno úmrtí nejbeznadějnějšího amerického dostihového koně, který umřel – uhynul- nebo pokud jste Lidovec tak chcípnul – jen několik dní před jeho 31. narozeninami. Jmenoval se Zippy Chippy a v životě běžel celkem 100 dostihů – a v žádném z nich nedoběhl absolutně nikam.

Poprvé se zúčastnil dostihu v roce 1994 a více než čtyři roky běhal bez úspěchu. Pak v dostihu 8. září 1998, kdy všichni ostatní koně vyrazili ze startovních bran, Zippy jen tiše stál ve své stáji a sledoval, jak ostatní běží. Po této události byl z dostihového sportu vyřazen.

O rok později jeho majitel přesvědčil šéfy nějaké nižší dostihové ligy, aby Zippyho pustili zpět. Zippyho úspěšnost zůstala na nule, ale jeho popularita začala růst, protože lidé se chodili speciálně dívat, jak prohrává.

Ten kůň byl takové zoufalé jelito, že v roce 2001 uspořádali závod, ve kterém běžel proti nějaké místní baseballové hvězdě, opakuji, baseballové hvězdě, prosimvás baseball nehrajou koně, ale lidi, takže Zippy běžel proti chlapovi. A to udělali jen proto, aby měl Zippy na kontě alespoň jedno vítězství v životě. Bohužel Zippy Chippy i tento závod prohrál. O více než tři délky.

Po svém stém dostihu, v roce 2004, byl Zippy poslán do důchodu, do domova pro dostihové koně. Jeho místní sláva byla taková, že peníze získané z prodeje Zippyho merche a ze vstupného od návštěvníků, kteří se na něj přišli podívat, zaplatily náklady na důchod dalších 22 koní. Což je absolutní pecka.

Takže rip, koníku.

Dejme si nějaké poučení – i když jste totální životní lůzr, ale dotáhnete to k dokonalosti, furt můžete vykonat něco dobrého.

Zdroj: https://popbitch.com

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img