“A mám vás na lopatě, skeptici!” Spokojeně se zašklebil Ivo “Flatman” Jebáček. “Tenhle argument ze stolu nesmetete, poněvadž YouTube nelže. Že Země je placka, jasné je jak facka!”

Spokojen se svým dopoledním výkonem odložil bezdrátovou myšku do nabíječky a vyrazil do kuchyně, aby zjistil, čím ho dnes manželka obdaří. Aha, ještě dorazil komentář k jeho vědeckému statusu. Znovu zabořil pysk do monitoru. Sedm vysmátých smajlíků a jedno hovínko v komentáři ho vytočilo k nepříčetnosti, ale než stihl cokoliv odpovědět, ozvalo se z kuchyňského koutu naléhavě: “Ivo, pojď mi pomoct, nebo nebudeš dneska žrať.” Nerad vyrazil do bojové linie.

“Mám v plánu kedlubnové zelí, ale musíš mi podat pomocnou ruku,” prohlásila jeho žena, pak se nenápadně přikrčila a dodala: “Kedlubny jsou kulaté, nevadí ti to moc?” Ivo se rozhodl být nad věcí: “Pro dnešek učiním výjimku, ale zítra mi uděláš bramboráky nebo kukuřičné placky,” rozhodl autoritativně a chopil se struhadla.

Jak zpracovával nepoddajnou zeleninu, zamyslel se. Jeho boj proti široce uznávanému přesvědčení, že zeměkoule je kulatá, zatím nenesl plody, jaké si představoval. Sraly ho třešně, melouny a dokonce i nevinný rybíz, který byl mrňavý, ale přesto kulatý. I kedlubnu nejdříve nakrájel na plátky, než prošla torturou strouhacího aparátu.

“Vím, že mám pravdu!” zrudnul v duchu vzteky. Všichni ti utřinosové, co falšují přistání na Měsíci a dodávají prostému plebsu iluzi satelitů, mu byli pro smích. Doopravdy je ale přesvědčit o jediné a skutečné Pravdě nedokázal. Ačkoliv na světoznámém videokanálu bylo nezvratných důkazů habaděj. Nechápal to. Proč lidé odmítají tak zjevnou skutečnost, že jim ty zkurvené elity lžou a dělají z nich blbce?

Nejspíš proto, že kdyby se krutá Pravda provalila, zkrachovala by spousta fiktivních společností. Letectví, lodní doprava a koneckonců i kosmický program by se ocitl v troskách. Na placaté Zemi jsou totiž všechny vzdálenosti kratší než na kouli, takže bylo naprosto jasné, že tihle vyžírkové jenom tyjí z naivity obyčejných občanů a okrádají je naprosto legálně o těžce vydělané peníze.

“Ale kurva já to tak nenechám!” zvolal nahlas, dokončil kedlubnové harakiri a vyrazil do své pracovny k internetu. Cloumán vztekem cestou nakopnul lampu z Ikey, která držela ryze kulovitý tvar. “Ty svině!” Procedil skrz zuby, usedl k počítači a vyrazil hledat další důkazy podporující jeho světonázor.

Vtom se rozdrnčel domovní zvonek. Naléhavě a sedmkrát. Pošťák to nebude, ten zvoní vždycky třikrát, rozumoval a houknul na svou manželku: “Jdi otevřít a každého vyhoď. Nic nechceme a nepotřebujeme.” Načež vlepil do fóra UFO-Vesmír-Záhady další jednoznačný důkaz o placatosti Země.

Zpoza domovních dveří se ozvalo rozrušené mumlání, poté několik zvýšených hlasů a nakonec do jeho pokojíku vrazila manželka: “Musíš tam jít. Čekají tě tři pánové a prý s tebou musí nutně mluvit.”

“Nikoho nečekám,” odsekl příkře a dodal: “Ať jdou do řiti!”

“Nechtějí odejít a jsou dost nasraní,” špitla žena.

“Vyhodím je osobně,” vypnul Flatman monitor, výhružně se zvedl a cestou položil otázku: “Neřekli alespoň, jak se jmenují?”

“Jo, říkali,” ohlédla se manželka do kuchyně, odkud se začínal linout zápach spálené zeleniny. Vyrazila z místnosti a v běhu dodala: “Třímají v ruce basebollové pálky. A jsou tři. Nějaký Galileo, Kopernik a Newton. Prý s tebou nutně potřebují něco prohovořit.”

Sedm týdnů, které Flatman strávil ve fakultní nemocnici, nepatřilo k jeho nejlepším životním zážitkům.

Jediná pravá brzda českého internetu.

Předchozí článek

Supermarket

Další článek

Pizzerie Trappola