DomůSvobodný NouzovBývalá Jednota konečně našla...

Bývalá Jednota konečně našla kupce

Objekt bývalé prodejny Jednota v centru Nouzova po letech chátrání a nezájmu zřejmě konečně čeká zmrtvýchvstání. Našel se totiž kupec.

Prodejna Jednoty byla na návsi postavena již v sedmdesátých letech minulého století, tedy v těch smutných dobách, kdy jsme byli pouhou součástí Bohatova. Občanům sloužila až do roku 2012, kdy se spotřební družstvo Jednota v rámci transformace rozhodlo své málo výdělečné provozovny zavřít a objekty nabídnout k prodeji. Za výhodnou (?) cenu (zhruba 300 000 korun) ji v roce 2016 nakonec odkoupila obec Bohatov a po vyhlášení samostatnosti připadl Nouzovu. Šlo ale o danajský dar, jak jsme ostatně od Bohatova zvyklí. Naše radnice se snažila zanedbaného objektu zbavit a nabízela ho dále k prodeji nebo pronájmu místním podnikatelům a občanům. O budovu však celých šest let neprojevil nikdo zájem.

„Už jsme opravdu nevěděli, co dělat. Objekt jsme nakonec nabízeli už i hluboko pod tržní cenou, jen abychom se ho zbavili, neboť náklady na jeho údržbu jsou pro nouzovský rozpočet příliš vysoké. Nabízeli jsme dokonce možnost pronájmu za jednu korunu měsíčně, ale nepomohlo. Nabídli jsme k tomu úhradu energií, nepomohlo. Nikdo z našich podnikatelů ani občanů prostě neměl zájem a v úvahu už přicházela jen demolice, než se objekt stane nebezpečným,“ popisuje situaci nouzovský starosta Ing. Pavel Hrázdil.

Ale dnes už je všechno jinak. O objekt projevil zájemce sice přespolní, nicméně jednání byla dle místostarosty Karla Adamce korektní a rychlá a manželé Trầnovi zaplatili kupní cenu 230 000 korun v hotovosti hned na první schůzce.

Teď už zbývá jen počkat na přepis v katastru a na to, jaký podnikatelský záměr s naší „Jednotou“ noví majitelé mají.

Redakce bude vše pozorně sledovat.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img