DomůZprávyDalší národnostní třenice U...

Další národnostní třenice U Čápa

Víkendové potyčky v restauraci U Čápa už se bohužel pomalu stávají smutnou tradicí. A pokud se zrovna nejedná o rvačku s provokujícími bohatovskými floutky, profackují se mezi sebou alespoň samotní nouzovští.

Zatím se nám podařilo zjistit, že incident vypukl kolem 23. hodiny a jeho hlavními účastníky byli mladý Horst Kubitschek a bratři Ján a Juraj Kršákovi.

Důvod hádky je zatím poněkud nejasný, hospoda byla ráno zavřená a pan Čáp nám nezvedal telefon. Zeptali jsme se proto alespoň strážmistra Šimanského z obecní policie a ten nám sdělil toto (citujeme v plném znění):

„Ano, v sobotu ve 23:00 jsme přijali hovor, že v restauračním zařízení U Čápa opět došlo potyčce mezi hosty. Ve 23:15 jsme dorazili služebním vozem na místo, ale bylo už víceméně po všem. Z poněkud zmatených výpovědí svědků vyplynulo, že spor vznikl kvůli sbírky šatstva pro ukrajinské uprchlíky, kterou pořádá SdH Nouzov. Jeden z bratrů Kršákových, zřejmě Ján, v notně podnapilém stavu údajně vykřikoval na adresu válečných uprchlíků „něch idú dopiče, majú lepšie auta jak my a berú nám naše podpory“ a druhý bratr, pravděpodobně Juraj, se přidal s tím, že „a na naše decká abysme sbírali víčka“ apod. Horst Kubitschek, sedící u vedlejšího stolu hodil po Jurajovi víčko od jemně perlivé minerální vody se slovy „tady máš to víčko, pičo, kupte si za něj kufr a táhněte si nadávat zpátky do Čobolandu šukat ovce“, na což mu jeden z bratrů, zřejmě Ján, odpověděl „ty drž piču, Hitlere“, načež mu Kubitschek vylil jemně perlivou minerální vodu na hlavu a udeřil jej plastovým stojánkem na menu, načež Kubitschka jeden z bratrů, zřejmě Juraj, udeřil půllitrem od piva, přičemž trocha piva zasáhla i přítomného velitele hasičů Jiřího Trkala, který oba bratry uchopil, udeřil jim hlavami o stůl, tento tím poškodil, a následně obě těla prohodil zavřeným oknem restaurace směrem ven, čímž způsobil další škodu na vybavení restaurace. Tím v podstatě incident skončil. Podle majitele zařízení pana Vojtěcha Čápa činí způsobená škoda předběžně 40 000 korun českých a hodlá ji po účastnících incidentu vymáhat. Všichni pachatelé budu taktéž předvoláni k přestupkové komisi obecního úřadu.“

Tolik ke včerejšímu dění U Čápa, událost nadále sledujeme.

Sbírka šatstva pro ukrajinské běžence probíhá každý den mezi 16. a 18. hodinou v hasičárně.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img