DomůSvobodný NouzovMimořádná zpráva: pohřešuje se...

Mimořádná zpráva: pohřešuje se seniorka

Od včerejšího večera se pohřešuje jedenadevadesátiletá občanka Svobodného Nouzova Odette Kubitschek.

Ve spolupráci s obecní policií se naše redakce snaží zmapovat pohyb paní Kubitschek od včerejšího podvečera až do dnešních ranních hodin.

Zatím víme s jistotou, že byla přítomna včerejšímu stavění Máje na návsi, kde podle jednoho z přítomných dobrovolníků seděla jako obvykle na lavičce u bývalé Jednoty, pozorně sledovala dění a něco si mumlala, jak to mívá ve zvyku, zřejmě německy nebo podobnou řečí. Paní Bradová z Potraviny Bradové doplnila, že paní Odette stejně jako ostatní svobodné nouzovské ženy uvázala na vrchol máje svou stuhu.

Následně byla již ve večerních hodinách dle šetření strážmistra Šimanského viděna na vrcholu Homoláku společně s dalšími účastníky letošního pálení čarodějnic. Pohybovala se údajně v prostoru vykopávek našeho keltského oppida, konkrétně kolem menhiru, kde nějakou dobu posedávala – dle jiných výpovědí snad klečela, ale to teď není důležité.

Každopádně na konci akce ve 23 hodin, kdy byl Sborem dobrovolných hasičů uhašen oheň, už si přítomnost paní Kubitschek nikdo z účastníků nevybavuje.

Na zmizení staré paní upozornila paní Rohovská, která si šla ráno v osm hodin k paní Kubitschek vyzvednout domluvený kořen mandragory, výtažek s ropuších žláz a nějaké krystaly, jako každou neděli.

Do pátrání po zmizelé se aktuálně kromě obecní policie zapojilo také několik desítek dobrovolníků, bohužel zatím neúspěšně.

Sbor dobrovolných hasičů byl z pátrání bohužel odvolán na základě několika hlášení, že i přes pečlivě uhašený oheň byla okolo půlnoci na vrcholu Homoláku viděna vysoko plápolající vatra.

Pokud máte nějaké informace o pohybu či pobytu hledané jednadevadesátileté Odette Kubitschek, přihlaste se prosím obecním orgánům. Děkujeme za pochopení.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img