DomůSvobodný NouzovMladík nezištně pomohl faráři

Mladík nezištně pomohl faráři

I přes obvyklý skepticismus vůči naší mládeži ze strany starších nouzovských občanů lze říct, že nic není černobílé a tak zlé, jak by se mohlo zdát. Svědectví o tom podává i sám nouzovský pan farář Jiří Kaňok Bezdík.

Ve středu se právě vracel z pravidelné návštěvy u svých farníků, když mu na ulici Kostelní dole pod kostelem sv. Frodoberta vypověděl službu motor jeho Fabie.

„Takové věci se v životě stávají. V jeden okamžik fungujete jako dobře promazaný stroj a o chvíli později už můžete být v Pánu,“ uvedl náš pastýř s tím, že se motor zřejmě zadřel z důvodu nízké hladiny oleje. „Nejsem příliš technický typ,“ dodal s úsměvem.

Nicméně- snad to bylo i tou atmosférou právě probíhajících velikonočních svátků – pomoc přišla jako dar z nebes. Okolojdoucí mladík nabídl panu faráři, že mu pomůže.

„Bylo to jako potkat milosrdného Samaritána. Chlapec ani ne dvacetiletý zcela sám auto vytlačil až na vrchol kopce ke kostelu, dokonce odmítl, abych tlačil s ním, a nechal mne sedět uvnitř a řídit. Vůbec netuším, kde se v tak hubeném jinochovi vzalo tolik síly, nebál bych se ani říct, že se mu to snad podařilo s Boží pomocí. Nakonec mi pomohl i vyložit bedýnky s dary od našich věřících a odnesl mi je až na faru. Jakoukoli odměnu s díky odmítl,“ doplnil dojatý duchovní.

Redakce se snaží laskavého zachránce vypátrat, pokud tušíte, o koho by mohlo jít, dejte nám vědět.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img