DomůSvobodný NouzovNoční démon terorizuje Nouzov....

Noční démon terorizuje Nouzov. Co dělá policie?

Již od velikonoční neděle zaznamenala horká linka nouzovské obecní policie několik desítek rozhořčených telefonátů od občanů, stěžujících si na rušení nočního klidu.

„Občané si stěžovali na neznámého pachatele, který v nočních hodinách projíždí obcí pravděpodobně na upraveném motocyklu, který působí nesnesitelný hluk. Může se samozřejmě jednat také o vytuněný zahradní traktůrek nebo sekačku, to se bohužel nedalo zjistit, neboť pachatele nikdo přímo neviděl. Bohužel vzhledem ke spoustě jiné práce, zvláště na případu ukradených fošen z pily Foldyna, nemáme na služebně kapacity k nočnímu lovu na narušitele,“ sdělil nám na náš dotaz strážmistr Šimanský.

„Noční démon“, jak mu začali občané přezdívat, ovšem ve svém řádění neustal a hlučné incidenty se opakovaly každou noc v různých částech Nouzova. Skupina rozhořčených Nouzováků se nakonec rozhodla, že to nenechá jen tak a svolala na pátek tiskovou konferenci.

„Je evidentní, že naše slavná obecní policie, která nás stojí ročně hromadu peněz, na to nestačí. Proto jsme se rozhodli, že problém vyřešíme sami tak, jak se to tady dělalo už od nepaměti a založili jsme HOB – hlídku občanské bdělosti. Jsme tři a všichni máme s podobnou činností bohaté zkušenosti,“ zakončil své emotivní vystoupení čerstvě zvolený předseda HOB, zároveň též místostarosta a předseda opoziční strany Karel Adamec starší.

Plán na polapení démona však HOB z důvodu utajení nepředstavil.

„Počkejte si na naše výsledky,“ odbyli nás zbylí dva členové HOB, Jindřich Mamula a František Babák, oba t.č. v důchodu.

Pokusili jsme se zjistit, co na založení Hlídky občanské bdělosti říkají nouzovští občané, ale prakticky nikdo se k tomu nechtěl na mikrofon vyjádřit. Nakonec se přeci jen jeden uvolil pod podmínkou, že zůstane v anonymitě (redakce jméno restauratéra zná):

„Se založením tzv. Hlídky občanské bdělosti nesouhlasím. Na řešení problémů tady máme placenou obecní policii, nevidím důvod, proč by tady měli pobíhat nějací samozvaní šerifové, zvláště když se jedná o bývalého estébáka, bývalého příslušníka pomocné stráže VB a domovního důvěrníka z bytovky v Újezdě v důchodu.“

Jak bude hon na Nočního démona pokračovat? Osvědčí se HOB nebo půjde o debakl? Sledujte nás!

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img