DomůSvobodný NouzovZastupitelstvo rozhodlo o oslavách...

Zastupitelstvo rozhodlo o oslavách Dne nezávislosti

Na včerejším jednání zastupitelstva bylo rozhodnuto o letošním termínu oslav nouzovskéh dne nezávislosti.

Jednání ovšem nebyla vůbec jednoduchá. Náš slavný 5. červenec totiž letos připadl na úterý.

Při úvodním hlasování se ještě zastupitelstvo stoprocentně shodlo na tom, že pořádat tak velké oslavy ve všední den není vůbec rozumný nápad. Rozepře začaly až u otázky, zda bude lepší oslavit den nezávislosti o víkendu před 5. červencem, to znamená v sobotu 2. a neděli 3. července, nebo až po pátém červenci, to znamená v sobotu devátého a neděli desátého července.

Starosta Svobodného Nouzova Ing. Hrázdil ve svém úvodním slově řekl, že je mu to osobně jedno, neboť přípravy již probíhají a po technické a organizační stránce bude vše připraveno na oba termíny.

Místostarosta a předseda opoziční strany Za Nouzov krásnější Karel Adamec starší prohlásil, že je proti tomu, aby se oslavy konaly dříve, neboť, cituji „je pověrčivý a bylo by blbý něco oslavit dříve, když nevíme, co se do pátého července třeba může stát.“
Za to si vysloužil bučení a nadávky od členů strany Moderní Nouzov, bylo dokonce slyšet volání „zrádce, zaprodanec a Bohatovský šváb“. Modernisté jsou jednoznačně pro datum druhého a třetího července, neboť na tento termín již jsou objednány létající labutě a stroj na cukrovou vatu.

Karel Adamec starší připomněl, že se loni jasně řeklo, že letos nebudou labutě z Čachotína, jelikož sundavání dětí ze zaseklého kolotoče přivodilo loni dvěma v té době již podnapilým hasičům zranění. A létající draci od pana Kočky z Poděšína jsou objednáni na pozdější termín a byla už složena záloha. Navíc je domluveno vystoupení bohatovské diskoskupiny Happy people.

Paní Rohovská zvolená za Nouzovské matky ve svém emotivním vystoupení řekla, že je jednoznačně pro dřívější termín, neboť v pondělí čtvrtého odjíždí i s rodinou na desetidenní dovolenou do Egypta.

Pan Rohovský, který také odjíždí v pondělí čtvrtého na desetidenní dovolenou do Egypta se pléna zeptal, zda jim připadá v pořádku, aby na oslavách Nouzovské nezávislosti hrála zrovna kapela z Bohatova, od něhož jsme se právě před šesti lety odtrhli. A jestli je rozumné jim za to vystoupení platit zrovna v situaci, kdy tým ukrajinských kuželek Swinging balls Nouzov akutně potřebuje novou šibenici.

Karel Adamec panu Rohovskému řekl, že je „zaprděný nácíček, že hrany je potřeba obrušovat a že má táhnout do Egypta i s tou svojí hysterickou slepicí“.

Starosta následně raději vyhrocenou debatu utnul a nechal zastupitele hlasovat. Třípětinovou většinou byl nakonec schválen termín 2. a 3. července s tím, že místostarosta Adamec byl pověřen, aby se pokusil domluvit draky o týden dřív, neboť labutě skutečně představují bezpečnostní riziko a na draky už byla složena záloha, tak aby nepropadla. Na tom se nakonec shodla drtivá většina přítomných.

Nejčtenější

Týrání zvířat na ZŠ Nouzov?

Na obecní úřad dorazil letos již čtvrtý anonymní podnět. Dle vyjádření starosty...

Smyčka kolem Nočního démona se stahuje

Na včerejší narychlo svolané tiskové konferenci oznámili členové nouzovské Hlídky občanské...

Letošní Majoneeza opět skvělá

Druhý květnový víkend na hřišti Sportingu patří již každoročně tradiční rockové...

První genderově neutrální toalety v Nouzově!

Majitelka hospody U lípy Alena Varyšová oznámila, že ve svém zařízení...

- REKLAMA -

spot_img